Artykuły
Podsumowanie sezonu 2004/2005 w SK Górnik Radlin
W sezonie 2004/2005 drużyna SK Górnik Radlin brała udział w rozgrywkach Polskiej Ligi Siatkówki czyli pierwszej ligi serii A.W skład drużyny wchodzili: Łukasz Lip, Adam Barteczko, Robert Kiwior, Paweł Szabelski, Damian Domonik, Jarosław Sobczyński, Sebastian Pęcherz, Damian Lisiecki, Jarosław Fijoł, Andrzej Kurdziel, Wojciech Musiolik, Jakub Stabla, Marcin Grygiel, Marcin Grzegoszczyk. Trenerami zespołu byli Dariusz Luks, Karol Janaszewski i Andrzej Brzezinka.W rundzie jesiennej pod wodzą Dariusza Luksa zespół zdobył w 9 meczach 7 punktów pokonując Mostostal Kędzierzyn Koźle 3-1, AZS Nysa 3-1 oraz przegrywając z AZS Politechnika Warszawa 2-3.W rundzie wiosennej zespół pokonał AZS Nysa 3-1 oraz AZS Politechnika Warszawa także 3-1. Ostatecznie zajął 9 miejsce w tabeli i zagrał z AZS Nysa w meczach o utrzymanie w lidze. Mecze te przegrał w stosunku 1-4 i spadł do I ligi serii B.

Drużyny młodzieżowe:
  • Młodzicy (rocznik 90 i młodsi)awansowali do grupy finałowej i zajęli ostatecznie 4 miejsce na Śląsku grając w większości rocznikiem ’91. Drużynę prowadzili Karol Janaszewski i Marek Przybysz.
  • Kadeci (rocznik 88-89) zajeli I miejsce w grupie eliminacyjnej kończąc grę na półfinale Mistrzostw Śląska. Drużynę prowadził Marek Przybysz
  • Juniorzy (rocznik 86-87) zajeli II miejsce w grupie eliminacyjnej kończąc grę na półfinale Mistrzostw Śląska. Drużynę prowadził Marek Przybysz

    Na nieoficjalnych Mistrzostwach Polski w minisiatkówce Bartosz Luks i Piotr Lisiecki zdobyli złoty medal w roczniku ’93, IX miejsce w tym roczniku zajęli Jarosław Paprocki i Adam Lewandowski. Wyżej wymienieni wygrali Mistrzostwa Śląska w kategorii 12-latków i awansowali do finału Pucharu Polski w minisiatkówce, który odbędzie się 4 września w Zabrzu.



    TERMINARZ ROZGRYWEK
    PLS SEZON 2004/2005 FAZA ZASADNICZA


    I TERMIN - 16.10.2004

    Górnik Radlin - PZU AZS Olsztyn0:318:25, 15:25, 20:25
    Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 0:318:25, 19:25, 20:25
    AZS Częstochowa - AZS Warszawa3:125:23, 24:26, 25:19, 25:22
    Skra Bełchatów - NKS Nysa 3:125:15, 20:25, 27:25, 25:23
    Polska Energia - Mostostal 2:320:25, 23:25, 35:33, 25:13, 18:16



    II TERMIN - 23.10.2004

    Górnik Radlin - AZS Częstochowa0:316:25, 20:25, 22:25
    Resovia Rzeszów - Mostostal 3:125:20, 28:26, 18:25, 25:22
    NKS Nysa - Polska Energia 0:321:25, 16:25, 16:25
    Jastrzębski Węgiel - AZS Olsztyn1:324:26, 20:25, 30:28, 16:25
    AZS Warszawa - Skra Bełchatów0:325:22, 25:21, 25:22



    III TERMIN - 30.10.2004

    PZU AZS Olsztyn - Resovia Rzeszów3:025:17, 25:20, 25:19
    Skra Bełchatów - Górnik Radlin3:025:23, 25:17, 25:22
    Polska Energia - AZS Warszawa2:322:25, 12:25, 25:20, 25:21, 11:15
    AZS Częstochowa - Jastrzębski Węgiel3:029:27, 25:21, 25:22
    Mostostal - NKS Nysa3:125:17, 22:25, 25:18, 25:16



    IV TERMIN - 06.11.2004

    Politechnika Warszawa - Mostostal3:025:23, 25:22, 25:18
    Górnik Radlin - Polska Energia1:325:15, 19:25, 23:25, 20:25
    Resovia Rzeszów - NKS Nysa3:222:25, 25:23, 20:25, 25:19, 15:10
    KS Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów0:319:25, 19:25, 21:25
    PZU AZS Olsztyn - AZS Częstochowa2:327:29, 22:25, 25:23, 25:17, 17:19



    V TERMIN - 13.11.2004

    NKS Nysa - Politechnika Warszawa1:317:25. 21:25, 25:21, 16:25
    Mostostal - Górnik Radlin1:320:25, 21:25, 25:16, 20:25
    Polska Energia - KS Jastrzębski Węgiel3:225:23, 19:25, 25:22, 16:25, 18:16
    Skra Bełchatów - PZU AZS Olsztyn2:325:22, 24:26, 25:20, 16:25, 11:15
    AZS Częstochowa - Resovia Rzeszów3:122:25, 25:22, 25:23, 25:16



    VI TERMIN - 20.11.2004

    Górnik Radlin - NKS Nysa3:122:25, 25:22, 25:18, 25:17
    PZU AZS Olsztyn - Polska Energia3:025:20, 25:21, 25:19
    Resovia Rzeszów - Politechnika Warszawa1:325:23, 16:25, 25:27, 14:25
    KS Jastrzębski Węgiel - Mostostal3:025:19, 25:17, 25:18
    AZS Częstochowa - Skra Bełchatów0:323:25, 23:25, 25:27



    VII TERMIN - 27.11.2004

    Mostostal - PZU AZS Olsztyn3:031:29, 25:21, 25:19
    Skra Bełchatów - Resovia Rzeszów3:025:20, 25:21, 25:23
    Polska Energia - AZS Częstochowa0:319:25, 21:25, 21:25
    NKS Nysa - KS Jastrzębski Węgiel0:319:25, 17:25, 15:25
    Politechnika Warszawa - Górnik Radlin3:227:25, 22:25, 16:25, 25:22, 16:14



    VIII TERMIN - 04.12.2004

    PZU AZS Olsztyn - NKS Nysa3:125:17, 25:22, 21:25, 25:19
    Resovia Rzeszów - Górnik Radlin3:025:23, 25:16, 25:19
    Jastrzębski Węgiel - Politechnika Warszawa3:025:23, 25:17, 25:17
    AZS Częstochowa - Mostostal3:224:26, 23:25, 25:19, 25:22, 15:5
    Skra Bełchatów - Polska Energia3:131:29, 25:23, 24:26, 25:19



    IX TERMIN - 11.12.2004

    Politechnika Warszawa - PZU AZS Olsztyn1:325:19, 18:25, 23:25, 18:25
    Mostostal - Skra Bełchatów2:325:20, 22:25, 17:25, 25:18, 13:15
    NKS Nysa - AZS Częstochowa0:321:25, 13:25, 14:25
    Górnik Radlin - KS Jastrzębski Węgiel0:317:25, 18:25, 31:33
    Polska Energia - Resovia Rzeszów1:330:28, 18:25, 21:25, 22:25




    RUNDA REWANŻOWA:

    X TERMIN - 15.01.2005

    PZU AZS Olsztyn - Górnik Radlin3:025:16, 25:17, 25:17
    KS Jastrzębski Węgiel - Resovia Rzeszów3:025:21, 25:21, 26:24
    NKS Nysa - Skra Bełchatów0:319:25, 20:25, 20:25
    Polska Energia - Mostostal2:319:25, 25:19, 25:16, 23:25, 13:15
    Politechnika Warszawa - AZS Częstochowa0:324:26, 19:25, 22:25



    XI TERMIN - 22.01.2005

    PZU AZS Olsztyn - KS Jastrzębski Węgiel2:325:19, 24:26, 16:25, 25:17, 17:19
    Mostostal - Resovia Rzeszów3:025:22, 25:18, 25:23
    Polska Energia - NKS Nysa3:123:25, 25:19, 25:22, 27:25
    Skra Bełchatów - Politechnika Warszawa1:325:19, 22:25, 26:28, 15:25
    AZS Częstochowa - Górnik Radlin3:028:26, 25:23, 25:21



    XII TERMIN - 29.01.2005

    Resovia Rzeszów- PZU AZS Olsztyn0:314:25, 23:25, 18:25
    Górnik Radlin - Skra Bełchatów0:317:25, 21:25, 16:25
    Politechnika Warszawa - Polska Energia1:321:25, 21:25, 25:16, 20:25
    NKS Nysa - Mostostal0:319:25, 23:25, 23:25
    KS Jastrzębski Węgiel - AZS Częstochowa0:336:38, 22:25, 21:25



    XIII TERMIN - 05.02.2005

    AZS Częstochowa - PZU AZS Olsztyn3:125:20, 22:25, 25:22, 25:20
    NKS Nysa - Resovia Rzeszów3:125:23, 29:27, 21:25, 26:24
    Mostostal - Politechnika Warszawa1:325:21, 24:26, 23:25, 20:25
    Polska Energia - Górnik Radlin3:025:20, 25:15, 25:15
    Skra Bełchatów - KS Jastrzębski Węgiel3:125:20, 26:24, 21:25, 25:15



    XIV TERMIN - 12.02.2005

    Olsztyn - Skra Bełchatówlsztyn3:125:14, 25:23, 13:25, 25:21
    Resovia RZeszów - AZS Częstochowa0:321:25, 16:25, 24:26
    Jastrzębski Wegiel - Polska Energia3:125:20, 25:19, 25:27. 25:14
    Górnik Radlin - Mostostal0:318:25, 22:25, 20:25
    Politechnika Warszawa - NKS Nysa3:122:25, 25:14, 25:17, 25:16



    XV TERMIN - 19.02.2005

    Polska Energia - PZU AZS Olsztyn1:325:22, 20:25, 20:25, 14:25
    Politechnika Warszawa - Resovia Rzeszów2:325:22, 25:18, 25:27, 16:25, 19:21
    NKS Nysa - Górnik Radlin1:325:15, 21:25, 23:25, 17:25
    Mostostal - KS Jastrzębski Węgiel3:126:24, 26:28, 25:21, 28:26
    Skra Bełchatów - AZS Częstochowa3:119:25, 25:23, 30:28, 25:23



    XVI TERMIN - 26.02.2005

    PZU AZS Olsztyn - Mostostal3:122:25, 25:20, 25:16, 27:25
    Resovia Rzeszów - Skra Bełchatów0:319:25, 23:25, 17:25
    AZS Częstochowa - Polska Energia3:025:22, 25:23, 25:17
    KS Jastrzębski Węgiel - NKS Nysargia3:015:13, 25:17, 25:19
    Górnik Radlin - Politechnika Warszawa3:128:26, 22:25, 25:17, 25:20



    XVII TERMIN - 05.03.2005

    NKS Nysa - PZU AZS Olsztyn1:321:25, 25:21, 23:25, 13:25
    Górnik Radlin - Resovia Rzeszów0:319:25, 23:25, 19:25
    Politechnika Warszawa - Jastrzębski Wegiel2:325:22, 17:25, 20:25, 23:25, 9:15
    Mostostal - AZS Częstochowa3:223:25, 23:25, 25:22, 25:23, 15:9
    Polska Energia - Skra Bełchatów0:321:25, 19:25, 24:26



    XVIII TERMIN - 12.03.2005

    PZU AZS Olsztyn - Politechnika Warszawa3:228:26, 25:22, 25:27, 22:25, 15:7
    Resovia Rzeszów - Polska Energia3:125:21, 19:25, 25:17, 25:18
    Skra Bełchatów - Mostostal3:125:15, 25:18, 21:25, 25:19
    AZS Częstochowa - NKS Nysa3:028:26, 25:15, 25:17
    KS Jastrzębski Węgiel - Górnik Radlin3:025:20, 25:12, 25:17




    TABELA PLS SEZON 2004/2005 FAZA ZASADNICZA

    kolejność po 18 kolejkach
    _
    m w - p pktsety
    KPS Skra Bełchatów SSA 18 15 - 3 45 49 : 15
    Pamapol AZS Domex Częstochowa 18 15 - 3 44 48 : 16
    PZU AZS Olsztyn 18 14 - 4 42 47 :23
    KS Jastrzębski Węgiel SSA 18 11 - 7 32 38 : 26
    Mostostal Azoty SSA Kędzierzyn Koźle 18 9 - 9 26 35 : 35
    AZS Politechnika Warszawska Warszawa 18 8 - 10 25 34 : 39
    KP Polska Energia SSA Sosnowiec 18 6 - 12 20 29 : 41
    AKS Resovia Rzeszów 18 7 - 11 19 24 : 40
    RYBNIK SK GÓRNIK RADLIN 18 4 - 14 13 15 : 46
    AZS Nysa 18 1 - 17 4 14 : 52




    FAZA PLAY-OFF


    W fazie play - off o tytuł Mistrza Polski grają zespoły, które zajęły w tabeli po fazie zasadniczej rozgrywek miejsca od 1 do 8.


    Rywalizacja o tytuł Mistrza Polski obejmuje trzy rundy. Gospodarzami pierwszych spotkań są zespoły, które zajęły wyższe miejsce w tabeli po fazie zasadniczej rozgrywek.
    W I rundzie zespoły grają do trzech wygranych meczów.
    W II i III rundzie zespoły grające o miejsca 1 - 4 grają do trzech wygranych meczów. Zespoły grające o miejsca 5 - 8 grają do dwóch wygranych meczów według następujących zasad: gospodarzami pierwszych meczów są zespoły, które po zasadniczej fazie rozgrywek zajęły niższe miejsce w tabeli, w pozostałych do zakończenia rywalizacji meczach (jednym lub dwóch) gospodarzami będą zespoły wyżej sklasyfikowane w tabeli rozgrywek fazy zasadniczej.


    Terminarz spotkań fazy play - off:

    I RUNDA:
    1 termin - 18 - 19.03.2005 (piąt. sob.)
    2 termin - 1 - 2.04.2005 (piąt. sob.)
    3 termin - 5.04.2005 (wtorek)


    GRAJĄ: (numery oznaczają miejsce w tabeli)
    A) 1 z 8
    B) 2 z 7
    C) 3 z 6
    D) 4 z 5


    Zestawienie par fazy play - off:

    KPS SKRA Bełchatów SSA - AKS RESOVIA Rzeszów
    PAMAPOL DOMEX AZS Częstochowa - KP POLSKA ENERGIA SSA Sosnowiec
    PZU AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawa
    KS JASTRZĘBSKI WĘGIEL SSA - Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle


    WYNIKI

    Skra - Resovia 3:025:20, 25:23, 25:17
    Skra - Resovia 3:025:19, 25:20, 25:19
    Resovia - Skra2:325:27, 25:22, 25:13, 18:25, 9:15


    Pamapol - Polska Energia3:025:23, 25:14, 25:18
    Pamapol - Polska Energia3:025:12, 25:15, 30:28
    Polska Energia - Pamapol1:322:25, 25:22, 19:25, 18:25


    AZS Olsztyn - AZS Warszawa3:025:21, 25:22, 25:17
    AZS Olsztyn - AZS Warszawa3:118:25, 25:18, 25:18, 26:24
    AZS Warszawa - AZS Olsztyn0:321:25, 22:25, 18:25


    Jastrzębski Węgiel - Mostostal3:120:25, 25:18, 25:13, 25:23
    Jastrzębski Węgiel - Mostostal3:031:29, 25:15, 25:23
    Mostostal - Jastrzębski Węgiel1:314:25, 25:23, 28:30, 20:25



    II RUNDA:
    1 termin
    8 - 9.04.2005 (piąt. sob. o miejsca 1 - 4)
    9.04.2005 (sob. o miejsca 5 - 8 )
    2 termin
    15 - 16.04.2005 (piąt. i sob. przy wyniku 2:1 w meczach o miejsca 1 - 4)
    15 - 16.04.2005 (piąt. i sob. przy wyniku 1:1 w meczach o m. 5 - 8 )
    3 termin
    19.04.2005 (wtorek, przy wyniku 2:1 w meczach o miejsca 1 - 4)


    Grają:
    E) zwycięzcy A z D (o miejsca 1 - 4)
    F) zwycięzcy B z C (o miejsca 1 - 4 )
    G) przegrani A z D (o miejsca 5 - 8 )
    H) przegrani B z C (o miejsca 5 - 8 )


    Zestawienie par:

    o miejsce 1-4 (do trzech zwycięstw)
    Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel
    Pamapol Domex AZS Częstochowa - PZU AZS Olsztyn

    o miejsce 5-8 (do dwóch zwycięstw)
    Resovia Rzeszów - Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle
    Polska Energia Sosnowiec - AZS Warszawa


    WYNIKI

    Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel3:125:27, 25:23, 25:18, 25:22
    Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel1:325:23, 20:25, 23:25, 20:25
    Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów1:321:25, 23:25, 25:18, 29:31
    Jastrzębski Węgiel - Skra Bełchatów1:319:25, 25:19, 23:25, 23:25


    AZS Częstochowa - PZU AZS Olsztyn1:325:27, 23:25, 25:20, 25:27
    AZS Częstochowa - PZU AZS Olsztyn2:318:25, 25:20, 25:14, 24:26, 12:15
    PZU AZS Olsztyn - AZS Częstochowa3:125:20, 17:25, 25:22, 25:20


    Resovia - Mostostal2:325:14, 26:28, 13:25, 25:20, 12:15
    Mostostal - Resovia3:217:25, 30:28, 25:17, 19:25, 19:17


    Polska Energia - AZS Warszawa1:325:20, 21:25, 23:25, 20:25
    AZS Warszawa - Polska Energia3:025:21, 25:14, 25:17



    III RUNDA:

    Finał: (do trzech zwycięstw)
    Skra Bełchatów - PZU AZS Olsztyn3:218:25, 25:20, 25:21, 24:26, 15:9
    Skra Bełchatów - PZU AZS Olsztyn3:025:17, 28:26, 27:25
    PZU AZS Olsztyn - Skra Bełchatów0:317:25, 21:25, 17:25


    o 3 miejsce (do trzech zwycięstw)
    AZS Częstochowa - Jastrzębski Węgiel3:025:19, 25:21, 26:24
    AZS Częstochowa - Jastrzębski Węgiel3:223:25, 20:25, 26:24, 25:21, 16:14
    Jastrzębski Węgiel - AZS Częstochowa0:321:25, 21:25, 20:25


    0 5 miejsce (do 2 zwycięstw)
    AZS Politechnika - Mostostal Azoty2:325:18, 23:25, 25:23, 21:25, 10:15
    Mostostal Azoty - AZS Politechnika3:122:25, 25:20, 25:18, 25:22


    0 7 miejsce (do 2 zwycięstw)
    Resovia Rzeszów - KP PE Sosnowiec1:322:25, 25:18, 22:25, 21:25
    KP PE Sosnowiec - Resovia Rzeszów1:316:25, 25:20, 23:25, 28:30
    KP PE Sosnowiec - Resovia Rzeszów0:322:25, 12:25, 22:25



    mecze o miejsce 9-10
    (do 4 zwycięstw)

    Górnik Radlin - AZS PWSZ Nysa1:321:25, 25:20, 21:25, 18:25
    AZS PWSZ Nysa - Górnik Radlin2:317:25, 20:25, 25:23, 25:21, 13:15
    Górnik Radlin - AZS PWSZ Nysa2:325:20, 20:25, 22:25, 26:24, 6:15
    Górnik Radlin - AZS PWSZ Nysa1:323:25, 23:25, 25:22, 22:25
    AZS PWSZ Nysa - Górnik Radlin3:025:22, 25:16, 25:20



    Górnik spada do serii B.


    Klasyfikacja końcowa:

    1 KPS Skra Bełchatów
    2 PZU AZS UWM Olsztyn
    3 Pamapol Domex AZS Częstochowa
    4 KS Jastrzębski Węgiel

    5 Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle
    6 AZS Politechnika Warszawa
    7 AKS Resovia Rzeszów
    8 KP Polska Energia Sosnowiec
    9 AZS PWSZ Nysa
    10 SK Górnik Radlin



    baraże:

    AZS PWSZ Nysa - Gwardia Wrocław0:325:27, 25:27, 19:25
    AZS PWSZ Nysa - Gwardia Wrocław3:125:17, 25:23, 20:25; 25:20
    Gwardia Wrocław - AZS PWSZ Nysa3:025:23, 25:20, 25:21
    Gwardia Wrocław - AZS PWSZ Nysa3:025:23, 25:19, 25:22


    Gwardia Wrocław awansuje do PLS!

    AZS Nysa spada do serii B.

  • Autor : Przemool
    Dodano : 16 Aug 2005